Te książki pomogą Ci zrozumieć i wychować swego psa:

John Fisher Jan Fennell John Fisher Jan Fennell

Książki te powinny stanowić dużą pomoc dla wszystkich miłośników psów. Wszystko zaczęło się od książki Johna Fishera "Okiem psa", kolejna to "Zapomniany język psów" - autorki Jan Fennel i ostatnia również Johna Fishera "Dlaczego mój pies". Jeśli nie czytałeś tych książek prawdopodobnie nie wiesz czego tak naprawdę chce od Ciebie Twój pies i co Ty mu przekazujesz... często zupełnie coś przeciwnego niż miałeś zamiar. Kontynuacja książki J. Fennel "Zapomniany język psów W PRAKTYCE" jest równie godna polecenia. I zupełnie świeża książka "Zaklinacz Psów" napisana przez Cesara Millana - będąca swoistą biblią pomocną przy wychowaniu psa. W kąt mogą iść stare - brutalne i nieskuteczne - metody tresury psów. Psa należy po prostu właściwie wychować (co po lekturze ww. publikacji nie powinno stanowić problemu...) a wtedy większość problemów rozwiąże się sama. A to dlatego, że praktycznie wszystkie są następstwem niewłaściwie ustalonej hierarchii "stada". To ty powinieneś być osobnikiem "Alfa" w swoim stadle rodzinnym. A bardzo często zupełnie nieświadomie - krok po kroku - oddajesz przywództwo czworonogowi. A to sytuacja, która - prędzej czy później - może doprowadzić do tragedii. Miejsce psa w rodzinie powinno być po najmłodszym dziecku, bo nawet ono powinno być ustawione przed naszym czworonogiem w hierarchii stada. A więc przeczytaj proszę i zastosuj się do tego choćby wydawało Ci się to zupełnie dziwaczne... a unikniesz wielu problemów.

Kliknij na podpunkty, aby zobaczyć zawartość danej części >>

Książka autorstwa wieloletniego hodowcy i sędziego tej rasy Naoto Kajiwara przetłumaczona została na język angielski przez wybitną znawczynię rasy i zarazem hodowcę i lekarza weterynarii (Polkę z pochodzenia) Sophii Kałuzniacki.


Książka autorstwa Angeliki Kammerscheid-Lammers - sędziny kynologicznej, zarazem hodowczyni tej rasy i działaczki Klubu Akity w Niemczech. Drugie wydanie (rozszerzone o "Sprawozdanie na temat akit z Japonii"). 168 stron, 300 zdjęć. 

Angelika Kammerscheid-Lammers: "Akita Inu - ein faszinierender Japaner" 

Mai 1997, 2. Auflage


Więcej informacji o książce

Książeczka z sześćdziesięcioma opowiadaniami o akitach, 185 stron, ponad pięćdziesiąt zdjęć czarno-bialych. Autorzy rezygnuja z honorariów i przeznaczaja je na cel dobroczynny "Akita in Not" (Akita w potrzebie).

Zespół 13-tu autorów z 4 krajów

Październik 2003


W numerze 6/2004 dwumiesięcznika ZKwP "PIES" podano lokaty i oceny akit z wystawy sopockiej w 2004 roku. Zamieszczono tendencyjne zdjęcia zamiast zdjęć pełnej stawki z ringu. Cały artykuł pełen jest luk i nieścisłości, błędnie wpisane zostały oceny psów lub nie wpisano ich wcale, a psa, który na Wystawie Światowej w 1996 roku wygrał klasę otwartą nazwano w nim Młodzieżowym Zwycięzcą Świata...


W numerze 3/2004 dwumiesięcznika ZKwP "PIES" Artykuł ze zdjęciami z Flandryjskiej Międzynarodowej i Klubowej Wystawy ras japońskich.


W numerze 3/2004 miesięcznika "Mój Pies" w części PARADA RAS znajduje się artykuł o rasie dość dobrze napisany. Autorce udało się uniknąć częstych błędów w tym temacie i chwała jej za to. :-)


W numerze 6/2002 dwumiesięcznika ZKwP "PIES" znajduje się ciekawy artykuł pod tytułem: "Akita, symbol wierności, historia". (podana została również bibliografia).


W numerze 1/2002 dwumiesięcznika ZKwP "PIES" znajduje się standard akity wraz z komentarzem. Zarówno rysunki jak i opis zaczerpnięte zostały z niżej wymienionej książki Naoto Kajiwara "AKITA"


W numerze 11/2001 miesięcznika "Przyjaciel Pies" znajduje się portret rasy akita. Pomijajac drobne nieścisłości (m.in.: jeśli chodzi o pierwszego sprowadzonego do Polski japońskiego akitę, niemożność trzymania akity w bloku... ;-)... ) i błąd w samym tytule (bo w Polsce już nie używa się nazwy akita-inu, a jedynie akita)- cały artykuł jest przystępnie napisany i naprawdę wart przeczytania. Zilustrowany został ładnymi zdjęciami (szkoda, że nie popartymi nazwami i przydomkami pokazanych tam akit)... Ukazano również różnicę miedzy akitami a DJP, których zdjęcia również znalazły się w tym artykule.


W numerze 4 miesięcznika "HUSKY" znajduje się artykuł o akitach, a w numerze 5 o DJP - zilustrowany m. in. zdjęciami szczeniąt akit (niestety bez wzmianki, że są to akity...)